BLOG
YORUMLAR
İLETİŞİM
MENÜ
Firmayı Karalamalarına Yönelik Açıklama
Firmayı Karalamalarına Yönelik Açıklama

Resmi belge ile patent aldığını söyleyip insanlardan para koparan Türk yazılım şirketi başlığı ile insanları kandırmaya çalışan bir yazı ile karşılaştığım da sadece güldüm ve şunu dedim,

 • Belge ile patent nasıl alınır,

 • Belge patent belgesi mi ?

 • Telif hakkı belgesi mi ?

 • Belgeye sahip olanların hakkı nelerdir,

 • Resmi belgesi olan bir belge sahibi insanlardan nasıl para koparmaya çalışmış olur.

 

Sunulan resmi bir belgedir ve belge patent belgesi değil telif hakkı belgesidir, üzerinde hangi Devlet kurumundan alındığı zaten yazılıdır.

Kimseyi kandırma, dolandırma ve buna benzer haksız bir durumda para isteme veya buna benzer haksız kazanç elde etme gibi bir düşünce sahibi değilim.

Bu haberlerin hepsinin adalet karşısında en ufak bir noktasına kadar, gerekse maddi manevi tazminatlara kadar bir bir hesabını verecekler.

Firmanın yasal hakları kapsamında FSEK kanunlarına göre eser sahibi ister eseri maddiyat karşılığında çoğaltarak 3. taraflara satış izni verebilir,isterse tamamen kendi çoğaltarak kullanabilir.Eser sahibi eserin yapısında değişikliğe izin vermediği sürece hiç bir kimse bu eseri çoğaltamaz , değiştiremez veya  ticari amaçla kullanamaz.

Şu anda sosyal medya olan Facebook internet sitesinde verilen reklamlara önce yasalar gereği ya izinli kullanın yada sayfanızdan kaldırın açıklamaları ile uyarılar gönderilmiştir.

Uyarıların en son alanına bu bir uyarı mesajıdır,zorlama yoktur,kaldırılmadığı veya uyulmadığı taktirde yasal yollara başvurulacaktır gibi ibarelere yer verilerek mesajlar gönderilmiştir.

Kanunlarda açık seçik bu durumlar geçmektedir ve eser sahibi zaten eseri çoğaltarak satma gibi bir hakkada sahiptir.En çokta güldüğüm konu burası oluyor.

Sanatçılar albüm çıkaracak,şairler veya yazarlar kitap yazacak,sinemacılar film çekecek fakat bunlardan ücret almayacaklar.

Sizce bu başlık veya yazı ne kadar doğru ve net bir yazı ki insanlar inansın ve resmi bir firma böyle bir şeye nasıl firma adıyla kalkışsın, kendilerinin inandığını zannetmiyorum fakat aleni bir şekilde belli bir durumdur ki bu durum sadece bir karalama ve itibarı zedeleme durumudur.
Alınan belgenin 70 sene geçerliliği vardır bu belgenin alınma ma hali bile olsa eser sahibi bu hakkını kaybetmez.

Haber yazıları yazan kişiler önce yukarıdaki linkleri bir araştırıp iyi bir şekilde anlasın sonrasında eğer farklı yapılan bir yasal olmayan durum varsa öyle kaleme alsınlar ki onların amacının gerçek peşinde olduğunu zannetmiyorum.

 

 

 

1
1
0
980 Kişi Gördü
980 Kez İncelendi
TAVSİYE EDİLENLER
 • POPÜLER YAZILAR
 • YENİ YAZILAR
Kayıtlı Yazı Bulunmamaktadır.
Yazı Bulunmamaktadır.
SATIN ALMADAN ÖNCE İNCELEYİN
TALEP GÖNDER
Dijitic
E-Ticaret Veya Normal Kurumsal Bir Web Sitenizin Telif Haklarının Yapan Kişiye Ait Olduğunu Belgelendirilebilir Şekilde Sunulmasını Ve Bu Belgenin Olup Olmadığını Mutlaka Sorunuz Ve Belgeli Şekilde Garanti Verenleri Tercih Ediniz.
Google Chrome
Eklentimizi Yükleyerek Sitemizdeki Ürünlerimizi , Kampanyalarımızı Ve Fırsatlarımızı Anlık Alabilmek İçin Eklentimizi Yükleyebilirsiniz.
Mobil Uygulamalar
APP STORE'dan İNDİREBİLİRSİNİZ
GOOGLE PLAY'den İNDİREBİLİRSİNİZ
Bizi Takip Edin
 • Bültene Kaydolun
  Dijitic Web Yazılım Teknolojileri
  Bayraktar Mh. Koza 1 Cd. Öykü Apt. No : 142 / 7 Gop. Çankaya / ANKARA
  0850 532 76 28
  satis@dijitic.com.tr
  0850 532 76 28
  BİLGİ
  GİZLİLİK & GARANTİ
  ÇÖZÜM ORTAKLARI
  FAALİYETLERİMİZ
  İletişim Sayfaları
  Dijitic- 2017 © Dijitic - Tüm hakkı saklıdır.   Bonus KartVisaMasterCardMaestroAmerican Express